Історія закладу освіти

У 1912р. на території с.Помічна Піщанобрідського району було засновано першу школу. Першим директором цієї школи був Кобець Калепик Микитович, виходець з багатої селянської сім'ї, уроженець с.Піщаний Брід. Працював у новому будинку школи, побудованому земством гроші, зібрані з жителів села.

Історія школи тісно пов'язана з історією українського народу. В складний революційний період, в період становлення держави, в період голодомору 1932-33 р.р. школа залишалася осередком освіти, культури, духовності. Школа була центром ліквідації неписьменності. Були відкриті хата-читальня по вулиці Ткаченка та бібліотека, у відкритті яких вчителі зіграли найголовнішу роль.

Напередодні війни в селі крім неповної середньої школи була відкрита початкова чотирічна школа.

В грізні роки Великої Вітчизняної Війни багато вчителів та випускників школи пішли на фронт та в партизанські загони, виконуючи свій патріотичний обов'язок перед Батьківщиною. Активними учасниками були: Кучерявий Я.Т., Стецюренко І.С., Савченко І.М., Черповодська Г.С., яка брала участь в партизанському загоні Залізняка, що діяв на території с.Грушки.

Закінчилася війна. Село поступово поверталось до мирного життя, відбудовувалося. Неабияку роль у цьому відіграли вчителі: Панасюк Г.І., Тимофієва В.В., Кучерява Т.А., Ломакін М.Ф. та Ломакіна В.П., Рева В.Є., Везель Ф.В.

Починаючи з 1970-го року школа продовжує своє існування в іншому приміщенні. Очолила педагогічний колектив Хомутенко Є.Р., яка протягом 38 років була керівником і наставником вчителів та учнів. За період довгої педагогічної роботи вона випустила багато поколінь вдячних випускників, які стали лікарями, вчителями, агрономами, інженерами, керівниками господарств.

У школі на високому рівні проводилося патріотичне виховання, яке формувало світогляд випускників, що стали воїнами-інтернаціоналістами: Гонта О,М,, Шиян А.М., Форсуненко М.В., Гламаздин П.Л., Скальовий С.О., Дремлюга С.А., Шиян М.М., Дядюра О.В., Осипенко О.А., Ташликович В.О., Кошиль В.О., Цьома С.М., Бондаренко С.М..

Зі здобуттям Україною незалежності школа відкрила нову сторінку в своєму існуванні. Почали вивчатись народознавство, історія українського народу. Все це є продовженням історії школи.

Кiлькiсть переглядiв: 243

Коментарi